تلفن
021۲۴۸۲۷
88677454 021
فکس
88197794 021
پست الکترونیک
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
وب سایت
نشانی
تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان نگار، پلاک 16 طبقه سوم، واحد غربی
کد پستی: 13866-19698
تماس
مطالب آموزشی

انتخاب نرم افزار حسابداری و مالی مناسب

بهتر است در انتخاب نرم افزار حسابداری و مالی مناسب موارد زیر مد نظر قرار گیرد:

 
1. توانمندی و تناسب نرم افزار با فعالیت خریدار (هر نرم افزاری برای هر فعالیتی مناسب نمی باشد).

2. سهولت نصب، آموزش، کاربری و نگهداری با مستندات جامع و کافی، به نحوی که خریدار در صورت تمایل و داشتن افراد و تیم داخلی متخصص (مسئول شبکه، مسئول استقرار، راهبر نرم افز
اری، ...) بتواند با استفاده از مستندات و راهنمای ارائه شده، بدون صرف هزینه و استفاده اجباری از خدمات شامل هزینه فروشنده، نرم افزار خریداری شده را نگهداری و راهبری نماید.

3. هزینه های خرید، نصب، آموزش و استقرار مناسب.

4. پشتیبانی و خدمات پس از فروش با کیفیت مناسب و هزینه معقول و اختیار انتخاب خریدار در نوع بسته خدمات پس از فروش با توجه به نیازمندی وی. در عین حال برخورداری از سیستم پشتیبانی پویا و بدون تاخیر در پاسخگویی به اشکال حضوری، تلفنی، مکاتبه ای و اینترنتی (آنلاین و آفلاین).

5. برخورداری از تکنولوژی توسعه و ساخت پیشرفته و تعهد فروشنده به ارائه ویرایشهای جدید نرم افزار فروخته شده، منطبق با نیاز روز و بر حسب تغییرات در قوانین جاری مملکتی.

6. عدم وابستگی عملکرد نرم افزار خریداری شده به سایر نرم افزارها و ابزار و سیستمهای عامل و سخت افزار و برپایی شبکه پر هزینه، بنحوی که خریدار مجبور به استفاده مستمر از یک نوع ابزار خاص و پر هزینه و نا متناسب جهت بهره برداری از نرم افزار خریداری شده باشد.

* علاوه بر موارد فوق در زمان انتخاب و خرید نرم افزار توجه به موارد زیر سودمند می باشد:

1. نرم افزاری انتخاب شود که عملکرد آن در زمینه کاری مشابه و توسط افراد معتبر و مورد اعتماد تائید شده باشد. ترجیحاً افراد تائید کننده نرم افزار از نظر فعالیت تجاری و شغلی غیر مرتبط با فروشنده نرم افزار باشند. 

2. نرم افزار از شرکتی خریداری شود که تولید کننده آن بوده و تیم تولید کننده نرم افزار نیز در همان شرکت حضور مستمر داشته باشند. بعضی از نرم افزارهایی که فروخته می شوند بدلیل اینکه شرکت ارائه دهنده آنرا تولید ننموده، یا تیم تولید کننده نرم افزار از بدنه شرکت جدا شده است، در زمینه خدمات پس از فروش، خریدار را با مشکلات جدی مواجه می نمایند. بعضی از نرم  افزارهای موجود نیز کپی و فارسی سازی شده یک نرم افزار خارجی بوده که تیم فارسی کننده در بسیاری از موارد تسلط کافی بر روالها و عملکرد نرم افزار مذکور نداشته و قادر به اعمال تغییرات بر حسب نیاز و ارائه خدمات پس از فروش مناسب نمی باشند.